Koncept

historie

 „Amazonští indiáni si namáčeli nohy do latexového mléka kaučukovníku a ohřívali je nad ohněm, aby guma vulkanizovala. Dali tak vzniknout prvním teniskám…“

Tato citace pochází z knihy „Historie kaučuku“ vydané americkou gumárenskou společností United States Rubber Company.

Dlouho předtím než Ameriku objevili Evropané, využívali indiáni kaučuku k impregnaci oděvů, výrobě nerozbitných lahví a samozřejmě k výrobě bot. První cestovatelé byli ohromeni novou substancí a nekonečnými možnostmi jejího využití. 

V roce 1745 ji francouzský vědec LaCondamine poprvé pojmenoval jako „cahuchu“.

 


Minimalistické boty, které sedí

zabky vs iGuaneye

Můžete v žabkách běhat? Jen s obtížemi, protože nejsou ergonomické a brání volnému pohybu. 

Boty Iguaneye se naproti tomu perfektně přizpůsobí vašim nohám. Anatomický tvar vyráběný na zakázku pouze pro Iguaneye zajišťuje noze podporu, bezpečnost a mimořádné pohodlí. Část, která odděluje palec od ukazováčku, je na rozdíl od žabek umístěna přibližně 1 cm před úžlabím prstů. Minimalistické boty Iguaneye se vaší noze přizpůsobí jako druhá kůže, nebrání v pohybu a netlačí.

Inovativní elastomer, ze kterého jsou boty Iguaneye vyrobené, je hypoalergení, měkký, pružný a přizpůsobivý. A navíc 100% recyklovatelný.

 


Pohodlí

vlozky

Důležitou součástí boty je vyjímatelná větrací vložka. Vyrábí se z korku (99 %) a přírodního latexu (1 %) pokrytého koženou stélkou.

Kombinací těchto materiálů dosahujeme maximálního pohodlí a hygieny.

Kožená stélka je bosé noze příjemná a korek má antibakteriální vlastnosti, dobře saje pot a není cítit.

Vložky se vyrábějí v Portugalsku za využití nejnovější technologie. Mikrosíť, která se do nich vlisovává, zvyšuje pružnost a ohebnost korku.

 


Vzdušnost

bg_aeration

Větrací systém bot Iguaneye tvoří šest otvorů a série kanálků ukrytých pod vložkou, které zaručují cirkulaci vzduchu pod klenbou.

Vlhkost se zachytává v korku a průběžně se odpařuje. Vzniklý svěží pocit umocňuje dojem, že na nohou vlastně nic nemáte a jdete naboso.